Praca jako dostawca Uber Eats? Jak zacząć pracować?

zadowolony klient wita dostawce uber eats

Jak zostać dostawcą Uber Etas? Jakie warunki muszę spełnić? Czy ta praca ma jakiś grafik?

Dostawcą Uber Eats może zostać każdy kto ma ukończone 18 lat. Posiłki możesz dostarczać rowerem, skuterem, samochodem. Praca w uber eats wymaga również zaświadczenia o niekaralności – takie zaświadczenie można wyrobić w każdym Sądzie Okręgowym lub internetowo przez profil zaufany. Praca jest idealna, aby sobie dorobić – nie obowiązuje tu żaden grafik, więc możesz jeździć kiedy chcesz i gdzie chcesz. Uber Eats działa aktualnie w 8 polskich miastach: Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Katowice oraz Lublin.

Rejestracja konta krok po kroku.

 1. Należy przejść na stronę REJESTRACJA NOWEGO KIEROWCY UBER i wypełnić formularz rejestracyjny.
  • Uwaga: jeśli korzystałeś(-aś) już z Ubera jako klient, to wystarczy, że zalogujesz się tymi samymi danymi.
 2. W czasie rejestracji warto wybrać, że będziesz jeździł rowerem, gdyż później będzie go można dodać tylko poprzez kontakt z działem wsparcia lub w Biurze Obsługi Kierowców.
 3. Następnie system skieruje Cię do pobrania aplikacji Uber Driver (dostępnej na Androida i iOSa). Jest to aplikacja przeznaczona dla kierowców i dostawców, gdzie będziesz otrzymywać zlecenia.
 4. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji, system poprosi Cię o następujące dane:
  • Zdjęcie profilowe
  • Pierwsza strona dowodu osobistego
  • Zaświadczenie o niekaralności (do wyrobienia na stronie https://ekrk.ms.gov.pl/ – koszt 20zł, na zaświadczenia trzeba czasem poczekać lub Punktach Informacyjnych KRK https://legalis.pl/baza-instytucji/punkty-informacyjne-krajowego-rejestru-karnego/ koszt to 30zł, zaświadczenie jest wydawane od razu)
  • Wpis do CEIDG/KRS – w przypadku gdybyś chciał(-a) współpracować z Uberem na własnej działalności gospodarczej. Jeśli będziesz się rozliczać z wybranym partnerem rozliczeniowym, możesz zignorować ten dokument.
 5. Po pomyślnym przesłaniu dokumentów musisz odczekać 24-48h na ich akceptację. Gdy będą już gotowe, powinno ukazać Ci się takie okno:
 6. W momencie, gdy powyższe trzy są zaakceptowane (✔), możesz udać się do biura po torbę (Aktualizacja od 12 grudnia 2019 torbę zamówisz również przez internet więcej TUTAJ) i znaleźć partnera rozliczeniowego (jeśli nie rozliczasz się na własnej działalności gospodarczej). Dowiesz się o tym więcej tutaj: Czym jest partner? Dlaczego go potrzebujesz, aby zacząć pracować?. Gdy masz już wybranego partnera i dane potrzebne do podpięcia (tj. ustawienia go jako odbiorcy przelewów od Ubera), czyli numer telefonu i adres e-mail, należy przejść stronę należy przejść na stronę https://help.uber.com/h/3506e582-41fd-455c-ac65-2b7bb9582d9f
  i uzupełnić formularz w następujący sposób:
  formularz zmiany partnera
  Po pomyślnej zmianie partnera powinneś(-aś) otrzymać od Ubera SMS o treści: „Uber: ważna informacja. Na własną prośbę kierowca tu Twoje imię i nazwisko” został usunięty z Twojej floty.” Dzieje się tak, ponieważ domyślnie po założeniu konta to Ty jesteś swoim własnym partnerem.
 7. Po podpięciu pod partnera i pomyślnym zaakceptowaniu przez niego, pozostaje Ci odebrać torbę termiczną z biura w Twoim mieście lub zamówić przez sklep. Adresy poszczególnych biur i godziny otwarcia znajdziesz tutaj: t.uber.com/biura.
 8. Po aktywacji konta w Biurze Obsługi Kierowców warto sprawdzić czy możesz już przejść w tryb online. W tym celu uruchom aplikację i kliknij niebieski przycisk „Ruszaj”. Jeśli aktywacja przebiegła pomyślnie, w dolnej belce powinno się pojawić „Jesteś w trybie online”. Gdyby tak się nie stało i pojawiłby się problem jak np. „Skontaktuj się z działem pomocy w sprawie Twojego konta”, pokaż tę wiadomość pracownikowi. Warto też wspomnieć o włączeniu mnożników na koncie (często pojawiają się opóźnieniem, nawet do kilku dni).

  Gotowe! Od teraz możesz wykonywać dostawy jako dostawca uber eats. W kolejnym artykule opiszemy jak wykonywać dostawy i jak korzystać z aplikacji.

Zainteresowała Cię praca w Uber Eats? Sprawdź inne poradniki: