Upadek Ecoxpress – jak odzyskać pieniądze?

Ecoxpress to jeden z pierwszych partnerów rozliczeniowych Ubera. Firma powstała w 2015 roku zaraz po tym gdy Uber ogłosił wymóg posiadania działalności gospodarczej. Wczoraj Bolt rozesłał do kierowców informację o konieczności zmiany partnera z racji zakończenia współpracy dziś dołączył do nich Glovo i Uber.

Brak wypłat od 13 marca 2020

Z naszych ustaleń wynika, że firma współpracowała z portfelem płatniczym Symmetrical. Jeszcze w 2019 roku firma Ecoxpress przelewała środki bezpośrednio ze swoich kont, najnowsze wpłaty były już z rachunku Symmetrical. Pracownicy Ecoxpress odpowiadają, że rozpoczęto współpracę by przyspieszyć standardowe przelewy Elixir.

Zbadaliśmy tą sprawę od jednego z pracowników Symmetrical otrzymaliśmy następującą wiadomość:

Czyli wszelkie środki zlecane po 8 marca nie zostały przelane kierowcom. Nie otrzymaliśmy na tą chwilę informacji czy Ecoxpress zalega z płatnościami dla wyżej wymienionej firmy. Symmertical wywiązało się ze wszystkich płatności zleconych przez Ecoxpress do 12 marca.

Zerwanie współpracy z Bolt, Glovo i Uber

Ecoxpress rozliczał kilkanaście aplikacji oferując atrakcyjne rozliczenia w cenie od 17zł. W tym największych jak Bolt, Glovo czy Uber
Zerwanie współpracy przez te firmy właściwie przerywa płynność finansową firmy. Już wcześniej pojawiały się kłopoty z terminowymi wypłatami pracownicy musieli wręcz kłamać o tym, że chwilowo występuje przebudowa systemu etc. Ecoxpress reklamował się jako jeden z niewielu, który odprowadza składki VAT. Na tą chwilę członkowie zarządu firmy nie przedstawili stanowiska na temat dalszych losów firmy.

Stanowisko firmy [AKTUALIZACJA]

Na tą chwilę firma nie wydała żadnego oświadczenia jedyne informacje są takie, że niektóre osoby otrzymały wypłaty 27 marca 2020 z nowej spółki zarejestrowanej w październiku 2019 przy ul.Hubskiej 52/14 we Wrocławiu.

Aktualizacja: Firma wydała oświadczenie powodem zawieszenia działalności jest prawdopodobnie kontrola skarbowa i zablokowanie kont tytułem zaległego VAT’u:

Co można zrobić, aby otrzymać swoje wynagrodzenie?

Najlepiej jak najszybciej porobić screeny z zakładki Historia Przychodów oraz z aplikacji Ubera będzie to dowód na wypadek przyszłej rozprawy oraz roszczeń. Jeśli jest się zatrudnionym na umowę zlecenie to niestety nie obwiązuje tutaj kodeks pracy sprawę należy zgłosić do Sądu Cywilnego. Należy też jak najszybciej zmienić partnera o tym pisaliśmy w tym poście .

Jak uniknąć utraty pieniędzy w przyszłości?

To nie pierwszy upadek partnerów rozliczeniowych już wcześniej na grupie pojawiały się informacje o niewypłacalności mniejszych partnerów. Pierwszą zasada to przed wyborem partnera poczytaj opinie na naszej grupie nie wybieraj partnera z przypadku o którym nie ma żadnych informacji w internecie. Możesz skorzystać z naszego artykułu Czym jest partner? Dlaczego go potrzebuje, aby zacząć pracować? Jeśli partner spóźnia się kilkakrotnie z wypłatą (wypłaty powinny być zazwyczaj koło środy/czwartku) to może nieść to przesłanki, że partner ma problemy finansowe i należałoby go zmienić.

Grupa dla poszkodowanych przez Ecoxpress

Powstała także grupa oszukanych osób przez Ecoxpress https://www.facebook.com/groups/494157644585674/.

Zainteresowała Cię praca w Uber Eats? Sprawdź inne poradniki: