Czym jest partner? Dlaczego go potrzebuje, aby zacząć pracować?

wybor partnera w uber eats

Uwaga artykuł będzie aktualizowany o innych partnerów, nie jest to artykuł sponsorowany.

Uber w Polsce nie zatrudnia dostawców na podstawie umów o pracę/zlecenie, aby pracować w uberze należy posiadać firmę.

Czy muszę zakładać firmę, aby rozpocząć współpracę z uberem?

Nie, rozwiązaniem na to są tzw. partnerzy flotowi. Są to firmy, które rozliczają za ciebie przychody z ubera, a ciebie zatrudniają na umowę zlecenie/ umowę najmu.

Gdzie szukać partnerów? Jak dobrze wybrać partnera?

Wielu partnerów reklamuje się na grupach czy olx, jest też tzw. uber market gdzie część z nich się ogłasza. Wielu obiecuje „atrakcyjnie podatki”. Jeśli chodzi o podatki na temat ubera o tym chciałbym napisać osobny artykuł w skrócie od usług usług ubera należy odprowadzić 23% VAT oraz jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie to jeszcze 18% podatku dochodowego, więc jeśli ktoś Ci proponuje oferty w stylu 100% z aplikacji płacąc tylko 50 zł tygodniowo niech zaświeci Ci się lampka ostrzegawcza. Są oczywiście sposoby na optymalizację podatków, ale o tym osobny wpis.

Jakim partnerom można zaufać?

Najpewniejszymi partnerami są te firmy, które odprowadzają pełne podatki takie VAT czy zaliczki na podatek dochodowy od umowy zlecenie.
Firmę, którą mogę ze swojej strony polecić to :

Uwaga! Z kodem „freerozliczenie” możecie otrzymać darmowe rozliczenie u wyżej wymienionych partnerów.

Firma odprowadza pełne podatki, a także jest już dość długo na rynku. Wszelkie szczegóły na temat ich sposobu rozliczania znajdziesz na stronie firmy. W późniejszym czasie zrobię tutaj małe porównanie kilku partnerów. Jeśli chcesz polecić jakiegoś partnera napisz o tym w komentarzu.

Zainteresowała Cię praca w Uber Eats? Sprawdź inne poradniki: